Gminne obchody dnia Strażaka w Miałach

W sobotę dnia 21 maja 2016 roku w Miałach uczestniczyliśmy w Gminnych obchodach z okazji dnia Strażaka. Nasze święto rozpoczął przemarsz ulicami wsi aż do Kościoła pod wezwaniem św. Antoniego Padewskiego gdzie o godzinie 15:00 odbyła się msza święta w intencji ochotników z naszej Gminy. Po mszy proboszcz poświęcił nowy wóz bojowy, który niedawno otrzymali strażacy z Miałów. Spod Kościoła ponownie maszerowaliśmy w towarzystwie orkiestry dętej ulicami wsi aż na boisko sportowe. Komendant Miejsko-Gminny OSP druh Jerzy Ziopaja rozpoczyna apel. Po uroczystym rozpoczęciu czas na wyróżnienia i podziękowania od Pani Burmistrz. Z Wielenia zostaje wyróżniony druh Mateusz Stochaj, serdecznie gratulujemy jeszcze raz Mateusz ;). Po zakończeniu apelu częstujemy się kiełbasą z grila i oczywiście strażacką grochówką.

Opracowanie: dh Michał Aumuller