MDP na II Powiatowych Zawodach Pływackich Służb Mundurowych Powiatu Czarnkowsko-Trzcianeckiego

Dnia 2 września 2016 roku w Czarnkowie na basenie OSiR odbyły się II Powiatowe Zawody Pływackie Służb Mundurowych Powiatu Czarnkowsko-Trzcianeckiego w których udział wzięli członkowie Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej z naszej Wieleńskiej OSP. Poniżej znajduje się artykuł ze strony KP PSP CZARNKÓW na temat zawodów. Link do oryginalnego artykułu znajdziesz TUTAJ.

Z inicjatywy Starosty Powiatu Czarnkowsko – Trzcianeckiego i Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Czarnkowie w dniu 2 września 2016 roku odbyły się II Powiatowe Zawody Pływackie Służb Mundurowych Powiatu Czarnkowsko-Trzcianeckiego. Do uczestnictwa zaproszono reprezentacje Komendy Powiatowej Policji , Nadleśnictw Krucz i Trzcianka, strażaków OSP Wieleń i Przybychowo oraz strażaków Komendy Powiatowej PSP w Czarnkowie. Łącznie do rywalizacji na basenie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Czarnkowie stanęło 24 mundurowych. Zawody sędziował zespół ratowników drużyny WOPR „Anioły” z Trzcianki pod przewodnictwem sędziego głównego dr Adriana Hałuszka.
Rozegrano trzy konkurencje – indywidualne (50m stylem dowolnym, 100m stylem klasycznym) oraz sztafetę drużynową (4x50m).

Wyniki poszczególnych konkurencji przedstawiały się następująco:

Styl dowolny 50 m:
1 miejsce Piotr Nowicki – Nadleśnictwa Krucz – Trzcianka
2 miejsce Przemysław Kostuszyński – KPP Czarnków
3 miejsce Trojan Gładkowski – Komenda Powiatowa PSP Czarnków – JRG Czarnków

Styl klasyczny 100 m:
1 miejsce Piotr Ryżek – Komenda Powiatowa Policji w Czarnkowie
2 miejsce Piotr Nowicki – Nadleśnictwa Krucz – Trzcianka
3 miejsce Michał Macyszyn – Komenda Powiatowa PSP Czarnków

Sztafeta 4 x 50 m
1 miejsce – Komenda Powiatowa Czarnków JRG PSP Czarnków
2 miejsce – Komenda Powiatowa Policji w Czarnkowie
3 miejsce – Komenda Powiatowa Czarnków JRG PSP Trzcianka
4 miejsce – Nadleśnictwa Krucz – Trzcianka
5 miejsce – OSP Wieleń

Podczas zawodów zaprezentowano również pokaz ratownictwa wodnego w wykonaniu drużyny WOPR „Anioły”, który został powtórzony również przez poszczególne zespoły.
W trakcie zawodów można było zapoznać się ze sprzętem ratownictwa wodnego wykorzystywanym w czasie działań ratowniczych przez strażaków KP PSP Czarnków (JRG PSP Trzcianka), WOPR „Anioły” oraz łódź patrolowo – ratowniczą Komendy Policji w Czarnkowie.
Zawody objęte były patronatem Starosty Powiatu Czarnkowsko- Trzcianeckiego, Komendanta Powiatowego PSP w Czarnkowie i Komendanta Powiatowego Policji w Czarnkowie. Skromny poczęstunek ufundowała Piekarnia „Sendal” z Lubasza i Piekarnia „Elba” z Trzcianki.

Tekst: mł.bryg. Adam Kotiuszko
Zdjęcia: mł.ogn. Łukasz Ibsz, st str. Sławomir Łukaszewski