I Otwarty Bieg Pożarniczy w Lubaszu – MDP trzy razy na podium!

W środowy poranek 31 maja na starcie biegu Zorganizowanego przez Edukację Lubasz stanęły drużyny reprezentujące jednostki OSP oraz Szkoły. W rywalizacji na pięcio kilometrowym dystansie walczyły dwu osobowe drużyny dziewcząt i chłopców. Na trasie zawodnicy mieli do zaliczenia szereg zadań, które wymagały od nich nie tylko sprawności fizycznej, ale też trafności oceny sytuacji, i działania w stresie. Ola, Agnieszka, Stasiu i Adam udowodnili sobie że „można”… i zajęli dwa drugie miejsca w klasyfikacji generalnej, a trzecie miejsce na teście z wiedzy teoretycznej zdobył Stanisław.

Drogami i ścieżkami dookoła jeziora Lubaskiego, podziwiając przyrodę i zabytki, trasę pokonał też  piszący te słowa, stwierdzając że zawody przebiegały w miłej atmosferze, ludzie są uśmiechnięci i życzliwi, a Lubasz jest miejscem gdzie świeci słońce:)

Opracowanie i zdjęcia: dh Dembski Dominik